دیدگاه صاحبنظران270- تبیین وظایف مهندسان ساختمان جهت تحقق آرمانها در سال۹۷

ds270محمدحسین مسعودی- دبیر جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان

سال۹۶ در حالی آغاز شد که ضعف مدیریتی در امور مختلف کشور که در سال۹۵ نمود عینی پیدا کرد، مورد تاکید همگان قرار گرفت.صنعت ساختمان نیز از این موضوع مستثنی نبود و ارزیابی عملکردها حکایت از همین امر و نارضایتی‌ها و نارسایی‌های مرتبط با آن داشت.اما آنچه در طول سال۹۶ به وقوع پیوست، نه تنها این ضعف بزرگ یعنی مدیریتهای ناکارآمد را به سمت تعالی پیش نبرد بلکه مشکلات این حوزه را نیز پررنگ تر کرد.

ضعف انسجام بخشی و عدم ارائه برنامه های مناسب جهت استفاده از ظرفیتهای بالای مهندسان و حرفه مندان صنعت ساختمان در سیاستهای ناصحیح وزارت راه و شهرسازی و مدیریت منفعل سازمانهای نظام مهندسی ساختمان (شورای مرکزی و استانها) بر کسی پوشیده نیست.بعنوان مثال گروه های تخصصی که با پشتوانه قانونی، محل افزایش مشارکت اعضاء در نظر گرفته شده اند با تغییرات ساختاری جدید ابلاغ شده توسط وزارت راه و شهرسازی تضعیف شدند و احدی از مدیران سازمانهاى نظام مهندسی ساختمان چه در استانها و چه در شورای مرکزی نه تنها به این مهم واکنش نشان ندادند بلکه بعضا در به حاشیه کشاندن امور این بخشهای مهم و نهایتا تضعیف آنها به انحاء مختلف سهیم شدند.

اخطارهای مکرر به حل اختلاف نظرات موجود در موضوعات اصلاحیه مبحث دوم و قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و متاسفانه بی توجهی به نظرات قاطبه متخصصان این حرفه، بجای حرکت رو به جلو برای اصلاح و ارتقاء امور، بجز توقف و از دست دادن زمانهای سال۹۶ عوائد دیگری را نصیب حرفه مندان این حوزه نکرد!

قانون ارجاع کار در خدمات مهندسی نظارت که از سال۹۲ توسط اغلب سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها عملیاتی شد، مهمترین عامل مناقشه وزارتخانه و سازمانهای مذکور به شمار میرود که متاسفانه به دلیل نواقص موجود در اجرای آن مکررا مورد هجمه قرار می‌گیرد.

اشتباه تاریخی وزارتخانه و اصرار بر حذف اين رویه که یقینا همان برگشت به عقب و نازل شدن کیفیت ساخت و سازها را به دنبال خواهد داشت و کم کاری سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها به ویژه شورای مرکزی در رفع نواقص اجرایی و ناتوانی در بهبود وضعیت کنونی ارجاع کار نظارت، موجب شده که در این بین مهندسان حرفه مند و بهره برداران واقعی ساختمانها متضرر این اوضاع نابسامان باشند.

تداوم نابسامانی های مدیریتی در سنوات اخیر، اوضاع را از حالت «ضعیف» به «وخیم» تنزل میدهد تا جایی که در نقشه راه ترسیم شده جهت سال۹۷، در یک فراخوان عمومی، برای ورود جوانان به عرصه های کار و ابتكار در تمام زمینه ها، فرمان آتش به اختیار صادر شده است!

البته دلسرد و دلزده نشدن از قدرنشناسها و خسته نشدن در این راه (بعنوان ملزومات ورود به حوزه‌های مختلف)، به طور حتم به صعوبت و سختی انجام کارها میافزاید.

مهمترین عاملی که باید برای حرکت به سوی اعتلای جامعه مهندسی ساختمان و به تبع آن ارتقاء کیفیت ساختمانها مورد توجه حرفه مندان این حوزه قرار گیرد، استفاده از ظرفیتهای بالای جامعه مهندسی ساختمان است که با کمال تاسف تاکنون محقق نشده و مغفول مانده است. لازم به ذکر است که این مهم بعنوان یک استراتژی موفق و قابل انجام در ابتدای فعالیت سازمانهای نظام مهندسی ساختمان در دوره هفتم پیشنهاد شده بود. مطالعه پیشنهاد ارائه شده 

عدم استفاده از ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص که قالبا کمیت آن(جامعه ۵۰۰هزار نفری) به رخ کشیده میشود و توجه به کیفیت گرانبهای آن از نظرها دور مانده، موجب شده که سازمانهای نظام مهندسی ساختمان در استفاده از روشهای نوین جهت اداره خود باز بمانند و در چنین شرایطی فراهم نمودن زمینه استفاده از روشهای نوین در ساخت وسازها خارج از تصور است!

بعنوان مثال ناکارآمدی حوزه روابط عمومی های سازمانهای نظام مهندسی ساختمان در ایجاد و تقویت ارتباطات متعدد داخلی و خارجی، وجود نقاط ضعف فراوان در ارائه و دفاع از عملکرد بخش‌های مختلف این سازمانها و فرصت سوزی بجای فرصت سازی در استفاده مناسب از امکانات فضای مجازی و رسانه های تاثیرگذار، همه و همه را میتوان نمونه ای از ناتوانی مدیریتی در سازمانهای مذکور برشمرد.

به وفور میتوان وبسایت‌ها، کانالها و گروه های تلگرامی و ... را یافت که علاوه بر تامین محتوای مناسب، مرجع اطلاع رسانی و حرفه ای برای جامعه مهندسان و حتی عموم مردم شده‌اند و اینها همه در حالیست که اغلب این موارد توسط همین اعضای سازمانها و بصورت خودجوش مدیریت میشوند و از مواهب و حمایتهای این سازمانها محرومند!

واقعيت آن است که بخش اعظم نارسایی های موجود و هجمه های متعدد برعليه مهندسان و حرفه مندان صنعت ساختمان، برآیندی از ناتوانی مدیران و مدیریت سازمانهاى نظام مهندسی ساختمان در استانهاست.

در سال۹۷ و با برگزاری انتخابات دوره هشتم هیئت مدیره سازمانهای نظام مهندسی ساختمان در سراسر کشور، فرصتی دیگر در اختیار جامعه مهندسان ساختمان قرار میگیرد تا جهت شناسایی مدیران توانمند و سپردن زمام امور صنفی و حرفه ای خود به آنها همت گمارند.به امید آنکه مشاركت موثر و آگاهانه مهندسان ساختمان بتواند آینده ای روشن و متفاوت با گذشته را برای اعضای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان در تمامی استانها رقم بزند.

منبع: مهندس ساختمان

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #feduc9 #eef11045 #140114115157