نظامنامه کاربران و اعضای جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان

1. مقدمه

مهندسین ساختمان، اساتید و دانشجویان این رشته و کلیه کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند نیازمند یک رسانه همگانی مستقل برای ارائه نظرات و تحلیل های خود هستند. جائی که بتوانند با آزادی کامل و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران نقطه نظرات علمی یا صنفی خود را ابراز نمایند و از تحلیل های دیگران استفاده کنند. مسلما این نقطه نظرات در پیشبرد صنعت ساختمان و رفع موانع موجود تاثیرگذار خواهد بود. بر اساس این نیاز «راهبر مهندسان ساختمان» ساخت و توسعه فضائی رسانه ای را آغاز کرده است که این حرکت را امکان پذیر نماید. این فضای رسانه ای امکانات متعددی در این راستا در اختیار جامعه مهندسی و اعضاء خود یا همان «جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان» قرار می دهد. با توجه به آنکه در هر جمع انسانی مجموعه ای از قوانین و مقررات باید ملاک عمل قرار گیرد، کلیه اعضای جامعه مشاوران صنعت ساختمان نیز قبل از ثبت نام و تکمیل فرم جذب می باید بر اساس نظامنامه حاضر شرایط این جامعه که در ذیل ارائه میشود را بپذیرند.

2. شما با عضویت در «جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان»، کلیه بندهای این نظامنامه را می پذیرید.

2-1. موضوع نظامنامه: موضوع این نظامنامه عبارت است از قوانین، روش ها و تعاریف مربوط به استفاده کاربران از سایت Lobe.ir و اعضای «جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان». کلیه کاربران با عضویت در این سایت کلیه قوانین، روش ها و تعاریف سایت را می پذیرند و از نظر قانونی متعهد می گردند به آنها عمل کنند. برای آنکه چرخش کار در سایت به درستی صورت گیرد همه کاربران باید هنگام عضویت و استفاده از خدمات سایت مجموعه ای از چارچوب ها را بپذیرند. این چارچوب ها قوانین سایت نامیده می شوند. هنگام استفاده از سایت روش هائی وجود دارد که کاربران با عضویت در سایت و هنگام استفاده از آن، براساس روش های استفاده از سایت عمل می نمایند. در قوانین و روش های آورده شده به موضوعاتی اشاره شده است که برای روشن شدن آنها تعاریف روشنی باید ارائه گردد.

2-2. قوانین حاکم: کلیه تعاریف، قوانین و روش های استفاده از سایت Lobe.ir منطبق بر قوانین معتبر در جمهوری اسلامی ایران بوده و خصوصا در موارد مربوط به تجارت الکترونیک از آئین نامه ها، بخش نامه ها و قوانین و مقررات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در موارد خبر رسانی و مطبوعات از آئین نامه ها، بخش نامه ها و قوانین و مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در موارد مربوط به ساختمان از آئین نامه ها، بخش نامه ها و قوانین و مقررات وزارت مسکن و شهرسازی تبعیت می نماید. مجموعه تعاریف، قوانین و روش های استفاده از سایت  Lobe.ir تحت عنوان نظامنامه حاضر در اختیار کاربران سایت قرار می گیرد که کلیه کاربران تنها در صورتی مجاز به استفاده از خدمات این سایت می باشند که این نظامنامه مورد پذیرش آنها قرار گیرد.

2-3. کلیات نظامنامه: این نظامنامه تعاریف، قوانین و روشهای استفاده از خدمات ارائه شده در دامنه و زیردامنه های Lobe.ir را معین می کند. اگر شما موارد این نظامنامه را نپذیرید مجاز نیستید از خدمات ارائه شده استفاده و یا به سایت دسترسی پیدا کنید. این موارد شامل موضوعاتی است که صریحا در اینجا آورده شده و یا به صورت غیر مستقیم به آنها اشاره شده است. ما قویا به شما توصیه می کنیم مطالب ارائه شده را بدقت مطالعه فرمائید. هیچگونه توضیح شفاهی توسط اشخاص ثالث نمی تواند این نظامنامه را تعبیر یا تفسیر نماید. اگر در مورد اجزاء این نظامنامه هرگونه ابهام و یا سوالی دارید از طریق بخش تماس با ما اقدام یا با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس بگیرید.

2-4. اصلاح نظامنامه: راهبر مهندسان ساختمان حق حک یا اصلاح این نظامنامه را برای خود محفوظ نگه می دارد. حک یا اصلاح این نظامنامه توسط پست الکترونیک به اعضای قبلی اطلاع داده می شود و روی سایت اعلام می گردد. این اصلاحات برای اعضای جدید از روز اعلام و برای اعضای قدیمی پس از یک وقفه 14 روزه اعمال می گردد. نظامنامه حاضر اولین ویرایش در نوع خود می باشد که از تاریخ 01/04/1393 برای کلیه کاربران ملاک عمل می باشد.

2-5. محدوده مسئولیت سایت: Lobe.ir فقط یک همایش برای تبادل اطلاعات است. این سایت مستقیما به ارائه مقاله یا یادداشت نمی پردازد. بجای این موارد Lobe.ir مجموعه ای از همایش مهندسین است که به آنها اجازه می دهد روی سایت اطلاعات خود را به صورت قانونی در قالب مقاله و یادداشت تبادل نمایند. ما اطلاعات ارسالی اعضا و کاربران را در حد امکان برای مغایرت با قوانین سایت بررسی می نمائیم اما مسئولیت اصلی اطلاعات ارسالی از لحاظ حقوقی برعهده فرستندگان مطالب است. در یک جمله مسئولیت مستقیم اطلاعات ارائه شده و یا تبادلات انجام شده فیما بین اعضا و کاربران مستقیما بر عهده خود آنها است. این به آن معنی است که اگرچه سایت Lobe.ir تمامی تلاش خود را برای احراز صحت اطلاعات ارائه شده می نماید ما هیچ کنترلی روی کیفیت، امنیت، حقیقی بودن و دقت اطلاعات ارائه شده نمی پذیریم. کاربران ما هیچگاه نباید به صرف ارائه شدن اطلاعات روی سایت Lobe.ir فرض نمایند که این اطلاعات صحیح و کامل می باشد. کلیه کاربران و استفاده کنندگان از سایت مسئولیت مستقیم قانونی بودن کلیه فعالیت های خودرا مستقیما می پذیرید. مسلما این کاربران تنها و فقط تنها مسئول فعالیت های خود بوده و مسئولیتی بابت فعالیت های دیگران ندارند.

2-6. سایت: براساس قانون تجارت الکترونیک به سیستم اطلاعاتی (Information System) اطلاق می گردد.

2-7. Lobe.ir: علامت تجاری است که نشان دهنده آدرس سایت روی اینترنت می باشد.

2-8. کاربر: به شخصی اطلاق می شود که براساس قانون تجارت الکترونیک از طریق اینترنت از سایت Lobe.ir استفاده می کند. این استفاده می تواند به صورت مطالعه موارد ارسالی دیگران یا ارسال مطالب با ثبت نام روی سایت باشد.

2-9. عضو سایت: کلیه کاربرانی که با پر کردن فرم ثبت نام اطلاعات لازم را در اختیار سایت قرار داده و ثبت نام کرده اند. در اینجا اعضای سایت که عضویتشان به تایید برسد به همان اعضای جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان اطلاق میگردد.

2-10. شرط عضویت در سایت Lobe.ir: کلیه اعضاء سایت  Lobe.ir باید دارای تابعیت ایرانی بوده و مفاد نظامنامه حاضر را بپذیرند.

2-11. ثبت نام اعضا: برای عضویت در سایت لازم است کاربر در سایت ثبت نام نماید. کاربر با ارائه مشخصات خود در بخش جذب مشاور جدید و قبول نظامنامه ثبت نام می نماید.

2-12. شناسه و رمز عبور: پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک شناسه و رمز عبور برای اعضای منتخب جامعه مشاوران ارسال خواهد شد که برای امنیت بیشتر توصیه میشود پس از دریافت، نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که امکان تغییر شناسه یا کد کاربری اعضا وجود ندارد. مسئولیت کلیه فعالیت هائی که روی سایت توسط شناسه و رمز عبور شما روی سایت انجام می گیرد مستقیما متوجه شما است. لازم است همه مساعی خود را برای حفظ، نگهداری شناسه و رمز عبور خود انجام دهید و آن را برای دیگران افشا نکنید.

2-13. عضویت، تعلیق یا لغو آن در سایت: کاربر با ثبت نام در سایت Lobe.ir و پس از اخذ تاییدیه مدیر سایت، به عضویت در آن در می آید. کاربر در هرزمان می تواند بدون ارائه دلیل درخواست لغو عضویت خود را بنماید اما مسئولیت عملکرد وی قبل از لغو عضویت همچنان با کاربر است. راهبر مهندسان ساختمان می تواند بنا به صلاح دید خود و بدون آنکه لازم به ارائه دلیل باشد عضویت کاربر را معلق یا لغو نماید.

2-14. مشخصات کاربر: برای عضویت در سایت لازم است کلیه کاربران اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام را در اختیار راهبر مهندسان ساختمان قراردهند. لازم است کلیه کاربران اطلاعات فوق را با صحت و دقت کامل ارائه نمایند. چنانچه هریک از اطلاعات ارائه شده ناقص یا دارای اشکال باشد تا رفع آنها امکان بررسی نهایی و عضویت امکانپذیر نمی باشد. راهبر مهندسان ساختمان تمامی تلاش خود را برای نگهداری و حفاظت اطلاعات مربوط به کاربران به صورت محرمانه نزد خود به عمل می آورد. راهبر مهندسان ساختمان در پانل مخصوص کاربر از وی در رابطه با استفاده از اطلاعات تماسش برای امور اطلاع رسانی کسب اجازه می نماید.

2-15. ورود کاربر: کلیه کاربران برای استفاده از خدمات سایت باید به آن وارد شوند. برای وارد شدن به سایت کاربر شناسه و رمز عبور خود را وارد می نماید. پس از ورود به بخش اختصاصی خود، کاربر می تواند از کلیه امکاناتی که در اختیار دارد استفاده نماید.

2-16. ارسال نظر و پیشنهاد: کاربران می توانند نظرات و پیشنهاداتی که از نظر آنها جالب توجه است با رعایت کلیه موارد قانونی برای سایت  Lobe.ir ارسال نمایند تا با نام خودشان در سایت درج گردد. نظرات و پیشنهادات باید در مورد مسائل مختلف در حیطه کار این وب سایت را باشد.

2-17. ارسال مقاله: کاربران می توانند مقالات خود را با رعایت کلیه موارد قانونی برای سایت  Lobe.ir ارسال نمایند تا پس از پذیرش برای ارائه در نشست ها، با نام خودشان و اعمال شرایطی، تلخیص آنرا در سایت درج نمایند. مقاله متنی است حداقل پنج و حداکثر ده صفحه ای که بر اساس تفکر یا پژوهش شخصی تهیه شده و به مسائل مختلف در حیطه کار این وب سایت می پردازد. طبق این نظامنامه، سایت می تواند مقالات ارسالی کاربران را اصلاح نماید. (فرمت پیشنهادی ارسال مقاله)

2-18. ارسال یادداشت: کاربران می توانند یادداشت های خود را با رعایت کلیه موارد قانونی برای سایت  Lobe.ir ارسال نمایند تا با نام خودشان در سایت درج و برای سایرین ارسال گردد. یک یادداشت مطلبی چند جمله ای و حدکثر دو صفحه ای است که حاوی یک ایده، نظر، لینک و یا نکات جالب توجه باشد. برای نمونه در این مورد می توان به ایمیلهائی که حاوی مطالب جالب و متنوع هستند اشاره نمود. مطابق این نظامنامه سایت می تواند یادداشت های ارسالی کاربران را اصلاح نماید. (فرمت پیشنهادی ارسال یادداشت)

2-19. مسئولیتهای کاربران: کلیه کاربران سایت باید به این نکته واقف باشند که مسئولیت کلیه مطالب ارسالی مستقیما متوجه آنها می باشد و لازم است بر اساس قوانین حاکم در جمهوری اسلامی ایران به تمامی وظایف قانونی خود جزء به جزء عمل نمایند. مسئولیت قانونی، اجتماعی یا عرفی مطالب ارسالی اعم از مقاله یا یادداشت و محتوی آنها اعم از نوشتار، تصویر، فیلم یا هرگونه آیتم الکترونیکی دیگر مستقیما بر عهده کاربر ارسال کننده می باشد. همچنین بازدید کنندگان از سایت نباید از اطلاعات موجود به صورت غیرقانونی استفاده نمایند.

2-20. بازخوردهای کاربران: هر کاربر می تواند برای ارزیابی عملکرد کاربران قبلی کامنت گذاری نموده یا به نحو دیگری که در سایت مشخص می گردد اقدام نماید. هنگام ارائه بازخورد کاربران متعهد می گردند از ادبیات مناسب استفاده نموده و از موارد غیرقانونی پرهیز نمایند. راهبر مهندسان ساختمان می تواند بازخوردهای کاربران نسبت به یکدیگر را مبنای ارزیابی عملکرد کاربران قرارداده و آنها را بر این مبنا دسته بندی نماید .

2-21. اطلاعات شما: اطلاعات شما عبارت است از کلیه اطلاعاتی که هنگام ثبت نام، هنگام ارائه یادداشت یا مقاله یا هنگام ارائه بازخورد توسط شما در مورد سایر کاربران یا به هرشکل یا طریق دیگر در اختیار سایت قرار می گیرد. شما مستقیما و به تنهائی مسئول اطلاعات ارائه شده می باشید و سایت  Lobe.ir تنها برای تبادل این اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. اطلاعات و فعالیت های شما روی سایت نباید:

○ غلط، بدون دقت و گمراه کننده باشد.

○ تهاجمی، تهدید کننده، برای سوء استفاده، ناقص و در تضاد با حقوق، حریم شخصی و سایر حقوق دیگران باشد.

○ در تضاد با قوانین و ترتیبات قانونی معتبر در جمهوری اسلامی ایران باشد.

○ حاوی ویروس، روندهای ویروسی، تورجان، کرم رایانه یا هر مورد دیگری باشد که منجر به قطع، مداخله در روندهای جاری سایت و یا دسترسی بدون مجوز به اطلاعات و سیستم های سایت گردد.

○ باعث گردد خدمت رسانی سایت قطع شده و یا بازدهی آن کاهش یابد.

2-22. اطلاعات سایر کاربران: هنگامی که از سایت Lobe.ir استفاده می کنید یا از آن بازدید می کنید در بعضی موارد اطلاعات سایر کاربران را مشاهده خواهید کرد. با قبول این نظامنامه شما می پذیرید از اطلاعات شخصی سایر کاربران تنها در موارد مربوط به سایت Lobe.ir استفاده کنید و از این اطلاعات در موارد خلاف قانون و برای مداخله در حریم خصوصی افراد استفاده ننمائید. همچنین شما متعهد می شوید اطلاعات شخصی سایر کاربران را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید.

2-23. دعوی حقوقی: در صورتی که بنا به هر دلیل شما مایل به هر گونه اقدام قانونی یا دعوی شکایت بر علیه هرکدام از کاربران سایت Lobe.ir در موارد وابسته به سایت باشید، شما با پذیرش این نظامنامه قبول می کنید که این اقدام را کاملا مستقل از سایت  Lobe.ir، راهبر مهندسان ساختمان و کلیه وابستگان آن اعم از پرسنل شاغل، مدیریت، اعضاء هیئت مدیره، نمایندگان و یا سایر افراد و شرکتهای وابسته به آن انجام دهید.

2-24. داوری: در موارد اختلافی فیمابین "سایت Lobe.ir یا راهبر مهندسان ساختمان" با "اعضای جامعه مشاوران و کاربران سایت "، در کلیه موارد مربوط به سایت اعم از کلی یا جزئی، نظر راهبر مهندسان ساختمان ملاک عمل خواهد بود.

2-25. سایر شرایط: شما با پذیرش این نظامنامه قبول می کنید:

○ برای دسترسی به سایت از هیچگونه روبات، عنکبوت یا سایر شیوه های دسترسی خودکار به استفاده ننمائید.

○ از هرگونه عملی که بار اطلاعاتی غیرمتعارف یا زیاد به سایت وارد نماید پرهیز کنید.

○ هیچ قسمت از سایت را کپی یا بازتولید ننموده و هیچ بخش از آن را بدون کسب مجوز در اختیار دیگران قرار ندهید.

○ در روند کار سایت مداخله ننمائید.

○ از سیستم های محافظ سایت عبور ننمائید.

○ هیچ قسمت از سایت را استخراج و یا زیر قسمتهای آن را در نقاط دیگر مورد استفاده قرار ندهید.

اطلاعات شخصی شما روی رایانه های خدمت رسان در ایالات متحده آمریکا، کانادا و یا ایران قرار خواهد گرفت. با توجه به استفاده از شبکه اینترنت، شبکه ارسال پیامک، شبکه های مخابراتی داخل وخارج از ایران، شبکه بانکی شتاب، بانک سامان، بانک ملت و سایر اجزاء مرتبط، با قبول این توافق نامه شما در هرمورد شرایط، قوانین، محدودیت ها و ملاحظات مجموعه های فوق الذکر را می پذیرید. ما هیچگونه مسئولیتی بابت تبعات استفاده از سایت  Lobe.ir برای شما اعم از مادی یا معنوی نمی پذیریم. این سایت “تنها به صورتی که هست” و برای تبادل اطلاعات بین کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و مسئولیت تبعات پیش بینی نشده استفاده از سایت مستقیما بر عهده کاربران آن می باشد. با توجه به اینکه عملیات سایت Lobe.ir به مجموعه ای از عوامل بستگی دارد، ما نمی توانیم استفاده بدون وقفه از این سایت را تضمین نمائیم. وب سایت و خدمات آن به صورتی که ارائه شده است و تنها در زمان هائی که قابل دسترس است در اختیار شما قرار می گیرد.

قبول این نظامنامه با هر شیوه الکترونیکی به معنی قبول مفاد قانونی آن می باشد.

اگر در مورد اجزاء این نظامنامه هرگونه ابهام و یا سوالی دارید با ایمیل  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس بگیرید.

3. قوانین کلی سایت:

3-1. جهت پروفایل خود از آخرین عکس پرسنلی مناسب استفاده نمایید. سایر عکسها مورد قبول واقع نمیگردد.

3-2. درصورتی که مطلب ارسالی شما قبلا در سایت توسط شخص دیگری قرار گرفته باشد، در سایت درج نمی شود.

3-3. به علت محدودیت و زمان مورد نیاز جهت بررسی یادداشتها، امکان دارد مطالب ارسالی همان روز در سایت قرار نگیرد و در روزهای بعد از مطلب شما استفاده شود.

3-4. مطلب شما نباید با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشد.

3-5. مطلب شما از لحاظ کیفی باید مورد تایید مدیرسایت باشد.

3-6. مطلب نباید با قوانین و مقررات سایت مغایرت داشته باشد.

3-7. در صورتی که مطالب ارسالی از لحاظ قالب (فرمت) قابل درج نباشد در سایت قرار نمی گیرد که بیشتر در مطالب فوروارد شده مصداق دارد.

3-8. توصیه می شود مطالب صرفا شامل متن و عکس بوده و یا فایل به مطلب ضمیمه شده باشد.

3-9. در هر روز تنها یک یادداشت از هر عضو در سایت قرار می گیرد. لطفا از ارسال حجم انبوه مطالب در هر روز خودداری فرمایید.

3-10. در ارسال مطالب حتما منبع مطلب ویا لینک آن را را ذکر نمایید.

3-11. فقط مطالب مربوط به صنعت ساختمان امکان درج در سایت را دارند.

3-12. از ارسال مطالب با عنوان غیر فارسی خودداری نمایید.

3-13. در ارسال مقالات حتما نام نویسنده،منبع مقاله و چکیده مقاله درج شود.

4- نحوه امتیازدهی به فعالیت انجام شده توسط اعضاء:

 (1) هر کامنت در راستای مسائل صنفی و حرفه ای در گروه تلگرامی اتاق مشاوره؛ 1 امتیاز

 (2) هر کامنت تایید شده برای یادداشتهای مندرج در سایت؛ 2 امتیاز

 (3) پاسخ به هرسوال طرح شده یا ارائه هر ایده و پیشنهاد تایید شده در رابطه با افزایش کیفی امور مربوطه (درخصوص نظرسنجی‌های هفتگی در گروه تلگرامی اتاق مشاوره هم صادق می باشد)؛ 5 امتیاز

 (4) معرف هر فرد برای عضویت در جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان؛ 10 امتیاز

 (5) ارسال هر یادداشت (بصورت تالیف یا ترجمه) درصورت تایید و درج در وبسایت؛  15 امتیاز

 (6) ارائه خدمات مشاوره و همکاری در گروه های تخصصی با تایید سرپرست مربوطه برای هرماه؛ 20 امتیاز

 (7) مشاور منتخب هرماه در گروه تلگرامی اتاق مشاوره؛ 25 امتیاز

 (8) ارسال هر مقاله مرتبط با محورهای نشست تخصصی جاری؛ 30 امتیاز

 (9) ارسال هر مقاله مرتبط با موضوع و محورهای نشست تخصصی جاری درصورت تأیید برای سخنرانی؛ 40 امتیاز

 (10) حضور در هریک از نشستهای تخصصی؛ 50 امتیاز

 (11) ارائه خدمات نمایندگی در استانها، شهرستانها و شهرها با تدوین گزارش مربوطه برای هرماه؛ به ترتیب 60، 50 و 40 امتیاز

 (12) ارائه خدمات سرپرستی گروه های تخصصی با تدوین گزارش مربوطه برای هرماه؛ 70 امتیاز

 5-   مزایای امتیازات کسب شده:

 (1) اعضایی که در هرفصل حداقل 100 امتیاز کسب نمایند در انتخابات مهندس برگزیده همان فصل شرکت داده میشوند. ضمنا علاوه بر تقدیر از مهندسان نمونه هرفصل، امتیازات کسب شده تا پایان سال محفوظ خواهد ماند.

 (2) اعضایی که تا پایان بهمن ماه، حداقل 300 امتیاز کسب نمایند، در انتخابات مهندس برگزیده سال شرکت داده میشوند.

 

تذکر:

در مورخ 14-01-96، بندهای 4 و 5 نظامنامه مورد ویرایش قرار گرفت که از تاریخ مذکور قابل اجرا می باشد.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #feduc9 #eef11045 #140114115157